Projekt "Ponadnarodowa Mobilność Uczniów"
Mamy wspaniałą wiadomość dla naszych uczniów‼️
Nasza szkoła przystępuje do realizacji prestiżowego projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”‼️
Projekt „Ekologia na Cyprze – mobilności zagraniczne uczniów z PSP nr 52 w Poznaniu” realizowany będzie przez Specto we współpracy ze szkołą Saint John’s z miasta Limassol w południowej części Cypru.
W ramach projektu 32 uczniów naszej szkoły z klas VI-VIII będzie miało możliwość wyjazdu na 7 dni na słoneczny Cypr🌞🏝🏖.
Uczniowie polecą na Cypr wiosną, w dwóch terminach, w grupach 16 osobowych po opieką naszych nauczycieli.
Podczas mobilności uczestnicy projektu poszerzą swoją wiedzę na temat ochrony środowiska, zmian klimatu oraz alternatywnych źródeł energii. W trakcie pobytu na Cyprze uczniowie i nauczyciele odwiedzą elektrownię solarną oraz wezmą udział w warsztatach skupiających się na tematach środowiskowych, ekologicznych, fizycznych itp. Uczniowie podniosą również kompetencje z zakresu posługiwania się językiem obcym, zarówno w mowie, jak i piśmie (projekt realizowany będzie w języku angielskim).
Realizacja projektu rozpocznie współpracę obu placówek, które są zainteresowane kolejnymi wspólnymi projektami 🙂
Szczegóły rekrutacji uczniów to tego projektu już wkrótce na naszej stronie internetowej.