EkoMikser – projekt interdyscyplinarny

EkoMikser, to projekt prowadzony w szkole przez interdyscyplinarny zespół nauczycieli Specto. Podejmują oni wspólne działania edukacyjne, które poszerzają perspektywę szerokorozumianej ochrony środowiska.

Uczniowie klas 1-3 oraz 4-8 w czasie licznych konkursów, warsztatów, prelekcji, happeningów i działań projektowych. Dowiedzą się, jak ważna jest ekologia, czy poprawna selekcja odpadów. Zbadają, z czym boryka się świat i ich najbliższa okolica, zobaczą jakie działania mogą podejmować, by minimalizować te problemy i likwidować niektóre ze skutków działalności człowieka.

Uczniowie w czasie spotkań warsztatowych samodzielnie zbadają między innymi:

• pH pyłów i ich wpływ na środowisko,
  • porównają stopień zanieczyszczenia powietrza w sali lekcyjnej bez i z roślinami,
  • stworzą gry edukacyjne poświęcone ekologii,
  • wykorzystają skalę porostową do oznaczenia stopnia zanieczyszczenia powietrza dwutlenkiem siarki (SO2) w najbliższej okolicy szkoły.