Majówka minęła ze zmienną aurą, ale u kucyków w stajni czuć wiosnę
Kończy się rok szkolny, kończą się też zajęcia z kucykami. Trzecia klasa i sympatycy kucyków ze starszych klas pożegnali naszych czterokopytnych przyjaciół jabłkami i marchewkami.
Kucyki wyjeżdżają na dłuższy czas.
Wakacje coraz bliżej, zobacz jak uczniowie naszej szkoły przygotowują się do pobytu nad wodą.
Final Tiles Gallery id=107 does not exist
Niestety nasza przygoda na wyspie dobiegła końca.
Z żalem opuszczamy to miejsce. Piękna pogoda, piękna przyroda i dobre humory to gwarancja udanej zabawy 🙂
Zmęczeni, ale zadowoleni wracamy do Poznania.
Już planujemy kolejny wyjazd
Final Tiles Gallery id=108 does not exist
Ahoj wodna przygodo!
Drugi dzień pobytu na półwyspie na jeziorze Mausz minął nam na zajęciach integracyjnych, na których najważniejsza była współpraca grupy.
Pogoda nadal nam sprzyja 🙂
Pierwszy dzień naszej przygody na wyspie już za nami 🙂
Kaszuby przywitały nas prawdziwie letnią aurą.
W otoczeniu pięknej przyrody świetnie się bawimy 🙂 Wiele wyzwań jeszcze przed nami…
Uczniowie klas 4a, 5a i 5b udali się na wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej.
Odwiedzili m. in. kopalnię w Złotym Stoku, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, Kaplicę Czaszek w Kudowie Zdroju, czeskie Skalne Miasto Adrspach oraz jego polski, mniejszy odpowiednik Szczeliniec Wielki
Przy tak pięknej pogodzie zwiedzanie było bardzo przyjemne. Najważniejsze jest jednak to, że dzieci miały możliwość spędzenia ze sobą mnóstwa czasu poza murami szkoły i świetnie się bawiły
Już czekają na kolejną przygodę w przyszłym roku
Co to będzie tym razem? Zobaczymy…
W niedzielę 2 czerwca Feliks Wiśnik na Europejskim Festiwalu Szermierki zdobył 2 miejsce w kategorii do lat 11 we Florecie, pokonując prawie 90 zawodników z kilku krajów Europy.
Wielkie brawa dla Felka! Gratulujemy !
Kolejne wspaniałe wspomnienia, zabawa i doświadczenia poza nami.
Świetna wycieczka, niezapomniane nocowanie w szkole, pyszne śniadanie dzięki mamie Gabrysi i super Dzień Dziecka oraz Dzień Sportu.
To wszystko dzięki cudownym uczniom klasy 3a 😍
22 maja 2019 r. uczniowie klas 7a i 8a uczestniczyli w wycieczce do Wielkopolskiego Parku Narodowego. Podczas wyjazdu dowiedzieli się dlaczego nasza okolica jest obfita w jeziora, a tereny na południe od Poznania już nie. Zobaczyli także jakie typy lasów – drzew dominują na naszym terenie. W trakcie zajęć praktyczno-terenowych mieli możliwość zaobserwować różne typy jezior i poznać genezę ich powstania. Poznali i dotknęli obszarów torfowych, a także mieli okazję przez kilka godzin obcować z przyrodą, której w zatłoczonych miastach nam brakuje.
Na dworze robi się coraz cieplej. Coraz trudniej jest zmobilizować uczniów do pracy, gdyż myślami są już w lesie, w ogródku, nad jeziorem, w górach. Odliczają już tygodnie, dni, godziny do wakacji… Co zrobić, by uczniom chciało się pracować? Uczniowie klasy 4a oraz nauczyciel przyrody doskonale wiedzą jak urozmaicić lekcje w sali szkolnej. Poniżej kilka zdjęć z realizacji programu dotyczącego wody.
9 maja nasz najstarszy kucyk Rosa kończy 14 lat życzymy jej dużo marchewek i jabłuszek oraz nieskończonej cierpliwości do dzieci :))
Final Tiles Gallery id=106 does not exist
Majówka minęła ze zmienną aurą, ale u kucyków w stajni czuć wiosnę
Cztery domki dla owadów wykonane przez uczniów klasy 3a zawisły na drzewach znajdujących się w naszym sadzie. A to wszystko dzięki inicjatywie mamy Mateusza ucznia naszej klasy, która zabrała nas na warsztaty pt: „Dzieciaki owadowczaki” do Leroy Merlin w Komornikach.
Dzisiejszy dzień w klasie 2a był pełen wrażeń
Dzieci przygotowały dla rodziców i społeczności szkolnej cudowne przedstawienie „Smerfy”.
Wielkie brawa dla młodych aktorów, bo naprawdę byli wspaniali.
Ale to jeszcze nie wszystko, ponieważ ich występy połączone były z działaniami w bardzo szczytnym celu. Rodzice wraz z dziećmi przygotowali kawiarenkę pełną przepysznych słodkości i wszystkie przychody z cegiełek na przestawienie i słodycze zostały przebaczone na rzecz małej Nadii Szarek, która bardzo potrzebuje wsparcia, aby móc pojechać za granicę na operację ratującą jej życie.
Uczniowie klasy 3a realizując tematykę dotycząca rzek w Polsce wykonali makietę rzeki zaznaczając jej podstawowe elementy. Zadaniem wszystkich uczniów było podzielenie się na trzy grupy oraz przygotowanie wszystkich potrzebnych im materiałów. Pierwsza grupa wykonała źródło rzeki z jej górnym biegiem, druga bieg środkowy z dopływami, a trzecia ujście z dolnym biegiem rzeki.
Co to są emocje? Jak możemy je podzielić ? Jak sobie z nimi radzić? Kiedy one powstają? Na te pytania odpowiedzieli sobie uczniowie klasy 3a podczas dramy, dyskusji, wykonywania plakatu, budowy kącika złości (do którego zawsze można przyjść i wytupać swoją złość) oraz konstruowania na boisku szkolnym gier, w które później mogli sobie zagrać.
28.03.2019 troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Bajka cygańska”.
Amelia, Ewa i Adam pięknie zaprezentowali wybrane przez siebie utwory. Gratulujemy!
Tak było dziś w przedszkolu … pierwsza pomoc u pięciolatków. Zajęcia prowadziły dzieci z koła ratowniczego Zosia, Mateusz i Oliwia.
Klasa 2 brała udział w zabawie pt. Mały ogrodnik. Poprzez sadzenie kwiatów uczniowie powtórzyli wiadomości na temat roślin oraz opieki nad nimi.
W minionym tygodniu uczniowie klasy 3a zgłębiali tajemnice odkryć i wynalazków. W grupach wykonali plakaty poszukując we wskazanych źródłach informacji o wybranych przez siebie wynalazkach lub odkryciach. Metodą karuzeli wykonali samodzielnie – na podstawie instrukcji doświadczenia chemiczne, fizyczne,i przyrodnicze. Wcielili się w rolę wynalazców dzięki czemu powstała: smycz- psia wolność, łapacz metalu jako zabawka edukacyjna, kształto – metal oraz hiper radio. Na podsumowanie tematyki przeprowadzili burzliwą debatę oksfordzką na temat: „Czy wynalazki są dobre dla przyrody?”.
W poniedziałek 18 marca uczestnicy Mini Labu witali razem z Panią Asia nowego ucznia naszej szkoły „kostka Stefana”. Poza tym każdy uczeń otrzymał fartuch i okulary ochronne. Emocji było co nie miara. Ponieważ temperatura emocji osiągnęła swoje apogeum, kolejnym krokiem było zrobienie przez uczestników koła śniegu! Tak, tak – śniegu! W ten oto sposób pożegnaliśmy zimę, by móc w czwartek witać wiosnę.
W ramach kompleksu zainteresowań uczniów klasy 3a odwiedziła Kropka i Mikuś.
Dzisiaj z okazji ” Dnia Liczby Pi” w szkole odbył się konkurs na „Mistrza Pamięci liczby Pi”.
Uczestniczy w ciągu kilku minut musieli napisać jak najwięcej cyfr z rozwinięcia dziesiętnego tej liczby . Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 21 marca, ale to nie koniec niespodzianek z obchodów tego tego dnia:) Klasa VI a oraz V b na lekcjach matematyki świętowały ten dzień poprzez gry i zabawy oraz poczęstunek przygotowany przez dzieci związany z liczbą Pi.
Już nie możemy się doczekać co będzie za rok.
Czwarta klasa – nowy etap w życiu ucznia. Obawy przed szeregiem nowych wymagań jaki postawia nowi nauczyciele spędzają sen z oczu rodzicom, ale przede wszystkim uczniom.
Dlatego w naszej szkole powstał projekt interdyscyplinarny mający na celu wprowadzić czwartoklasistów w nowe obowiązki szkolne , zainteresowania ich przedmiotami, które będą rozwijać ich pasje i uświadomienie, że wspólna nauka będzie niezwykłą przygodą, a nie przykrym obowiązkiem.
Pierwszego dnia dowiedzieliśmy się jakie są mocne strony naszych młodych kolegów i koleżanek. Co ich interesuje, czego nie lubią i jakie są ich oczekiwania wobec szkoły. Uczniowie sami stworzyli ogólne zasady, które będą ich obowiązywały w szkole oraz dowiedzieli się czym jest statut.
Kolejny dzień rozgrzał ciała i umysły. Zabawa w szkolny „geocaching”. Nauczyciele przygotowali zadania związane z prowadzonymi przez nich przedmiotami, które zostały schowane w skrytkach rozmieszczonych na terenie szkoły. Uczniowie dostali mapki oraz podpowiedzi w formie wierszyków. Na koniec odbyły się zawody sportowe.
W piątek 24 maja nasi pasjonaci koni mogli kolejny raz skorzystać z uprzejmości Pana Doktora Przewoźnego i zwiedzić klinikę dla koni. Equi Wet Service mieści się w Wygodzie k. Buku. Jest to profesjonalna klinika dla koni, gdzie oprócz szeroko prowadzonej diagnostyki, operacji, znajduje się punkt unasienniania klaczy oraz fizjoterapii koni. Menadżer kliniki Pan Krzysztof Kujawka oprowadził nas po stajniach, padokach, pokazał sale zabiegowe, rezonans magnetyczny, scyntygraf, bieżnie wodną dla koni, komorę krioterapii, sale operacyjną, boksy wybudzeniowe, oraz całą gamę urządzeń i pomieszczeń niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania kliniki. Zobaczyliśmy jak działa stół operacyjny, sami sprawdziliśmy wytrzymałość wyciągu do transportu konia po operacji. Pani weterynarz Olga Banaszak odpowiedziała na wszystkie nurtujące nas pytania. Po zjedzeniu śniadania i zagłaskaniu miejscowych labradorów w dobrych humorach wróciliśmy na Fabianowo