Zadania dla uczniów na czas zawieszenia zajęć w szkole

11 marca 2020
logo placówki

Szanowni Państwo
Wczoraj Ogólnopolski Operator Oświaty podjął decyzję o rozpoczęciu prewencyjnego okresu kwarantanny, a dziś, 2020-03-11 Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o zamknięciu wszystkich szkół, przedszkoli i żłobków do 25 marca, pośrednio potwierdzając słuszność naszych decyzji.
Mamy nadzieję, że te mocne działania prewencyjne przyniosą skutek w postaci zatrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa, ale też naszej sezonowej grypy, bo od 2 tygodni obserwujemy wzmożoną zachorowalność dzieci jak i kadry.

Przypominamy, że okres kwarantanny to nie czas ferii (wolny). Państwa dzieci powinny do minimum ograniczyć przebywanie w dużych skupiskach ludzkich, placach zabaw czy galeriach handlowych.

Proponujemy, aby Państwa dzieci przeznaczyły ten czas na odpoczynek, ale również na samodzielną naukę. To dobry czas na powtórki czy realizację proponowanych przez nauczycieli zdalnych treści edukacyjnych.

W ciągu najbliższych dni uczniowie klas 4-7 otrzymają na swoją pocztę w portalu office.com lub w dzienniku elektronicznym informacje o przygotowywanych przez naszych Nauczycieli propozycjach edukacyjnych.
Zachęcamy, aby Państwa dzieci aktywnie spędziły ten czas.
Klasa 8 już od dzisiaj aktywnie uczestniczy w lekcjach online z przedmiotów egzaminacyjnych.

Przy okazji przypominamy, że aby ograniczyć ryzyko zachorowania warto szczególnie dokładnie przestrzegać podstawowych zasad higieny, myć często ręce, unikać dużych skupisk i kontaktów z osobami przyjeżdżającymi ze stref objętych wysoką liczbą zachorowań.